Start Współpraca z ATH IV wykład z ATH

IV wykład z ATH

Ostatni warsztat poświęcony „Sztuce współczesnej – instalacjom przestrzennym” odbył się 10 stycznia 2014r. i poprowadziła go Katarzyna Dziedzic. 
Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze sztuką współczesną, jej kierunkami, najważniejszymi przedstawicielami, pokazanie, że sztuka to nie tylko obrazy i rzeźby, ale także sztuka uliczna (Street Art 3D,  Street Paint Art), performance i instalacje przestrzenne. Trwające trzy godziny spotkanie podzielono na części: teoretyczną, która objęła zagadnienia związane z tematem: czym jest sztuka współczesna, jakie kierunki wyodrębniamy, czym się charakteryzują, co nazywamy instalacją przestrzenną?; oraz  praktyczną, w ramach której  gimnazjaliści mieli stworzyć z dostępnych materiałów (butelki, gazety, rolki papieru, stare materiały, pudełka, kartony, puszki) instalację przestrzenną, która będzie  przedstawiać przedmiot codziennego użytku.
Budowa instalacji poprzedzona musiała być projektem, który po akceptacji mógł być realizowany. Gimnazjaliści zaangażowali się w pracę do tego stopnia, że nie skorzystali nawet z wolnej przerwy. Efekty były zaskakujące – uczniowie stworzyli stół, telewizor, pojemnik na śmieci, krzesło, urządzenie wielofunkcyjne i wieszak. Każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Cykl czterech warsztatów spotkał się z wielkim zainteresowaniem gimnazjalistów ZSO im. Armii Krajowej oraz ich nauczycieli, a także był interesującym doświadczeniem dla studentów. „Udało nam się zaciekawić gimnazjalną młodzież, co jest niewątpliwym sukcesem. Może nie wszystko poszło gładko, mieliśmy kilka drobnych problemów technicznych i wychowawczych, ale pomimo tego spotkanie było satysfakcjonujące dla obu stron: my – jako przyszli pedagodzy – osiągnęliśmy zamierzone cele, a uczniowie mieli okazję zrobić coś nowego, twórczo się wykazać i rozwinąć swoje pasje” – podkreślają przyszli poloniści.

Studenckie spotkania z młodzieżą były jednym z elementów współpracy, jaką  od blisko 10 lat kontynuuje Katedra Literatury i Kultury Polskiej z ZSO im. Armii Krajowej.

Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Odwiedziło Nas
469861
DzisiajDzisiaj106
WczorajWczoraj386
WszystkichWszystkich469861