Start

ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

alt

 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, ustanowiony w 2008 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w wielu krajach świata, w tym w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

 

Niebieski to kolor solidarności z osobami z autyzmem. Informacje na temat Fundacji SYNAPSIS, która niesie pomoc osobom dotkniętymi podobnymi zaburzeniami, możecie przeczytać na stronie:

 

alt

 

 

"Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu mają (…) zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. (…) Pomóżmy im zrealizować swój potencjał i sprawmy, by mogli oni korzystać z istniejących możliwości oraz cieszyć się dobrobytem – jest to ich prawo przyrodzone."

Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon.

 

Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
Odwiedziło Nas
441908
DzisiajDzisiaj302
WczorajWczoraj242
WszystkichWszystkich441908